Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskPojďte se projít za svatou vodou na Cakov

Pojďte se projít za svatou vodou na Cakov
30.03.2015 08:35

V sobotu 4. dubna pořádá ZO ČSOP Bělozářka zájezd do Cakova. Chcete-li se pobavit a poučit, nenechte si ho ujít.

Trasa dlouhá asi 10 km povede z vlakové zastávky Odrlice přes Seničku a Svatou vodu v Cakově do Náměště na Hané. "V Seničce si prohlédneme kapličku se smírčím křížem a technickou památku Ohrady proti povodním. Dále projdeme kolem říčky Blaty část naučné stezky Elišky z Kunštátu. U Cakova dojdeme ke kapličce se Svatou vodou a venkovní galerií obrázků Františka Stratila. Od Svaté vody se vydáme k bývalému Novému Dvoru nad potokem Baběnec. Přejdeme přes starý kamenný most a pokračujeme až do Náměště na Hané. Odtud se vrátíme vlakem zpět do Prostějova," vysvětlila Eliška Valentová z Ekocentra Iris. Sraz je v Prostějově ve vestibulu hlavního nádraží ČD v 7:45 hod., odjezd vlakem v 8:02. odjezd z Náměště je naplánován na 15:11 hodin. (red).

Ilustrační foto: turistika.cz


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce