Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskPodzimní úklid se rozběhne 1. října

Podzimní úklid se rozběhne 1. října
30.09.2019 06:30

Podzimní úklid proběhne v Prostějově stejně jako loni v měsíci říjnu. Bude zahájen v úterý dne 1. října 2019. Počínaje tímto dnem budou po městě rozmisťovány velkoobjemové vany v termínech níže uvedeného seznamu.

Stejně jako každý rok se bude odpad třídit na velkoobjemový (jedná se o odpad z domácností, který je rozměrný a není možno ho umístit do popelnic – např. koberce, linolea, starý nábytek) a biologický (odpad ze zahrad), který se bude odkládat do speciálních pytlů. Kontejnery–vany budou na místě vždy v určený den od15:00 hod. Do naplnění, nejdéle však do 18:00 hod. Naplňování každé vany odpadem bude sledováno a třídění odpadu kontrolováno pověřeným pracovníkem svozové společnosti FCC Prostějov, s.r.o., jelikož jsou určeny pouze pro velkoobjemový a zahradní odpad. Do těchto van není možné odkládat odpad nebezpečný (barvy, ředidla, akumulátorové baterie, pneumatiky) a žádný průmyslový nebo živnostenský odpad. Dále není povoleno dávat do van větší množství inertního odpadu (rumisko, hlína).

1. 10. sídl. Hloučela – C. Boudy, sídl. Hloučela – A. Slavíčka, sídl. Hloučela – V. Špály, sídl. Hloučela – J. Zrzavého

2. 10. Vícovská – V. Škracha, B. Šmerala – dál k rybníku

3. 10. Waitova – Dr. Horáka, Okružní ul. za hostincem U Posledního haléře

4. 10. Česká–Máchova, Riegrova, Drozdovice – u trafiky, B. Němcové

7. 10. Fanderlíkova – u Sezaka, Fanderlíkova – školka, Kpt. O. Jaroše, Za veledromem naproti č. 8

8. 10. Šárka–Spitznerova, Dolní – parkoviště u věžáků č. 26, Jezdecká–Puškinova, Husovo nám. – u školy

9. 10. Arbesovo nám., sídl. E. Beneše – Květná –Sportovní, V. Nezvala, nám. Spojenců

10. 10. Trávnická – střed, Švabinského, Svatoplukova – střed, Joštovo nám.

11. 10. Dobrovského–Tylova, Libušínka, Dobrovského – parkoviště za obchodem, Vodní – Mlýnská

14. 10. Nerudova – domov důchodců, Bezručovo nám.

15. 10. Pod Kosířem – Palečkova, Pod Kosířem – Atletická, Rejskova, Volfova–Příční

16. 10. Žižkovo nám., nám. E. Husserla

17. 10. Žešov – hospoda, Žešov – u obchodu, Žešov – dětské hřiště, Žešov – hřiště

18. 10. Domamyslice – u samoobsluhy, Domamyslice – ul. 5. května, Domamyslice – u kapličky, Gen. Sachera

21. 10. Čechovice – u pošty, Čechovice – Luční, Čechovice – u kapličky, Čechovická u ZD

22. 10. Krasice – Západní, Krasice – Moravská za obchodem, Krasice – Na Brachlavě, Kosířská – Na Vyhlídce

23. 10. Vrahovice – Trpinky, Vrahovice – K. Světlé, Vrahovice – Čechůvky točna, Vrahovice – M. Alše – P. Jilemnického

24. 10. Vrahovice – Jano Köhlera, Vrahovice – J. Suka

Informace o odvozu velkoobjemových van můžete získat u společnosti FCC Prostějov, s.r.o., na tel. 582 302 757 nebo 737 242 185 p. Kostlán a na Magistrátu města Prostějova – Oboru správy a údržby majetku města na tel. 582 329 559, pí Kovaříková. (red)

Ilustrační foto: pixabay.com


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce