Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskPodvodníci se vydávají za vojáky z USA. A úspěšně tahají peníze z českých žen

Podvodníci se vydávají za vojáky z USA. A úspěšně tahají peníze z českých žen
25.08.2018 08:25

Policie už ví minimálně o čtyřech případech, kdy se podvodníci vydávají za americké vojáky, kteří tvrdí, že slouží na misi v Asii. Na sociálních sítích se seznamují s ženami nejrůznějšího věku a nabízejí jim společné bydlení i sňatek a pak si od nich nechávají posílat peníze. Jeden z případů se stal v Olomouckém kraji.

Stává se poměrně často, že profesionálním vojákům bývá na misi smutno, proto 64letá žena lehce uvěřila, že údajný příslušník americké jednotky využívá klávesnici počítače, aby se s někým seznámil. Jenže podle policie si se ženou na seznamovacím portálu nepsal voják, ale podvodník. „Po navázání bližšího kontaktu a příslibu společného života ženu požádal, zda by si na její účet mohl poslat nějaké peníze. Žena souhlasila a čekala na instrukce. „Při převodu několika milionů mělo dojít ke komplikacím a po ženě požadoval zaplatit různé poplatky. Poškozená nakonec ze svého účtu odeslala částku 1 860 eur. Podvodným jednáním tak 64letá žena přišla o 48 500 Kč," uvedla policejní mluvčí Tereza Neubauerová.

Milovník se pak náhle přestal hlásit a když se žena svěřila policii, ukázalo se, že peníze skončily na nigerijském účtu.

„Vyšetřujeme to jako podvod, pachateli hrozí osm let vězení," dodala mluvčí. Je také velmi pravděpodobné, že žena peníze ani nápadníka už nikdy neuvidí. (ber)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce