Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskPodvod na distributory energie vynese až dva roky za katrem

Podvod na distributory energie vynese až dva roky za katrem
23.01.2016 09:27

Z trestného činu podvod podezírají policisté dvaapadesátiletou ženu z Prostějovska.

Tohoto činu se žena měla dopustit tím, že poté, co jí byla ze strany distribuční společnosti zamítnuta žádost o uzavření smlouvy o sdružených dodávkách elektřiny z důvodu neuhrazeného dřívějšího dluhu, podala žádost o totéž jménem svého syna a to bez jeho svolení. Bez vědomí syna následně smlouvu i jeho jménem podepsala. „Podmínky nově uzavřené smlouvy však žena opět nedodržela a sjednané zálohy neplatila. Distribuční společnosti tak svým jednáním způsobila škodu vyčíslenou na 11 596 korun,“uvedl policejní mluvčí František Kořínek. Ve věci je vedeno zkrácené přípravné řízení. V případě prokázání viny a odsouzení podezřelé ženě hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta. (red)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce