Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskPodvedený muž pro získání úvěru poslal 41 plateb neznámému příjemci

Podvedený muž pro získání úvěru poslal 41 plateb neznámému příjemci
10.04.2018 06:32

O jen těžko uvěřitelném případu dnes informují policisté a varují před internetovými podvody: Na přelomu února a března letošního roku si čtyřiačtyřicetiletý muž z Prostějova na internetu našel nabídku poskytnutí úvěru. Prostřednictvím e-mailové komunikace kontaktoval domnělou společnost poskytující finanční služby s požadavkem na poskytnutí úvěru 120 tisíc korun. Následně ho telefonicky kontaktoval zástupce společnosti a poskytnutí úvěru mu přislíbil.

Požadoval však vstupní poplatek ve výši 1 100 korun, který měl sloužit jako potvrzení schopnosti splácet. Do druhé dne po obdržení platby měla společnost požadovaný obnos přivést muži přímo do Prostějova. Místo toho byl poškozený muž po zaplacení vstupního poplatku telefonicky vyzván k další platbě ve výši 1 tisíc korun. Ani po odeslání druhé platby poškozený neobdržel požadované, ale naopak měl být stále znovu vyzýván k dalším platbám. Jejich počet měl nakonec dosáhnout jednačtyřiceti. Jednalo se o platby v rozmezí od 500 do 3 tisíc korun. Po odeslání posledních dvou plateb po 1 500 korunách dne 5. dubna 2018 se zástupce společnosti odmlčel a stal se nekontaktním. Z tohoto jednání měl poškozený usoudit, že se stal obětí podvodu a věc oznámil policistům. Ti ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu podvod. Za ten pachateli v případě dopadení a prokázání viny hrozí trest odnětí svobody na jeden rok až pět let," popsal policejní mluvčí František Kořínek s tím, že celkem měl poškozený muž domnělé společnosti odeslat 64 300 korun!!

Několik rad, jak se nestát obětí podvodu: 

  • První věcí by mělo být pečlivé zvážení, zda je situace opravdu tak vážná, že ji musíte řešit půjčkou.

  • Pokud se rozhodnete si peníze opatřit půjčkou, pečlivě si vyberte poskytovatele. On si vás také prověří. Jestli společnost vůbec existuje, zjistíte v obchodním rejstříku na internetu. Pokud společnost jako kontakt uvádí pouze telefonní číslo a e-mailovou adresu, moc důvěry to nevzbuzuje. 

  • Při sjednávání si pečlivě pročtěte smlouvu, a co nepochopíte, si nechte vysvětlit. Pokud písemnou smlouvu nedostanete, běžte jinam.

  • Poplatky předem – velice častý způsob, jak se obohatit na úkor lidí, kteří sami peníze potřebují. Běžte jinam, jinak o své peníze můžete přijít.

  • Půjčky po telefonu – tuto možnost nedoporučujeme. Pokud se pro ni přesto rozhodnete, zjistěte si, zda není telefonní linka zpoplatněna vyšší sazbou. Provolat tak můžete i tisíce korun. 

  • Nejbezpečnějším způsobem získání půjčky je využít služeb zavedené společnosti s pevným sídlem a příznivými referencemi od známých

Foto: MMPv


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce