Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskPódium na náměstí vyrostlo takřka před očima

Pódium na náměstí vyrostlo takřka před očima
30.08.2014 19:00

Dělníci, kteří stavěli v sobotu dopoledne pódium před radnicí, pracovali za pozornosti hezké řádky přihlížejících. "Koukni, jak jim to jde hezky od ruky," pochvalovala jejich um paní v letech.

Podle toho, co znělo náměstím od radnice až za Zlatou bránu, se na nedělní koncert Josepha Calleji chystá snad půl Prostějova. "Četla jsem na internetu, že lavičky budou i na Pernštýnském náměstí, kde budou lidi moci zpěváka sledovat na velkoplošné televizní obrazovce," sdělovala další Prostějovanka své kamarádce u okénka se zmrzlinou.

Takže si jen můžeme přát, aby nám zítra vyšlo počasí. (ok)

Pódium na náměstí vyrostlo takřka před očima Pódium na náměstí vyrostlo takřka před očima Pódium na náměstí vyrostlo takřka před očima

Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce