Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskPodával falešné inzeráty a vydělal si před 700 tisíc

Podával falešné inzeráty a vydělal si před 700 tisíc
14.08.2018 07:10

Kriminalisté z oddělení kybernetické kriminality SKPV Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje zahájili 2. srpna 2018 trestní stíhání jednatřicetiletého muže z Jaroměře za spáchání přečinu podvod. Muž se měl protiprávního jednání dopustit tím, že od května do listopadu 2017 nabízel na internetových inzertních serverech pod různými uživatelskými účty k prodeji nejrůznější zboží, zejména výpočetní techniku, elektroniku, nářadí, zlaté šperky či parfémy.

Se zájemci komunikoval z několika desítek odlišných e-mailových adres a telefonních čísel. Když domlouval podmínky prodeje, požadoval vždy objednané zboží nebo alespoň poštovné uhradit předem na některý ze třinácti jím ovládaných bankovních účtů. Sliboval, že po uhrazení kupní ceny, případně poštovného, ihned zašle požadované zboží zájemci. Po úhradě požadované částky však přestal s kupujícími komunikovat a uhrazené peníze jim nevrátil. V průběhu sedmi měsíců podvedl sto padesát osob, z nichž vylákal celkovou částku přesahující 700 000 korun.

Muž se podvodu dopouštěl i přesto, že byl za obdobný čin již pravomocně odsouzen na počátku roku 2017. Navíc se trestné činnosti dopouštěl v době, kdy se skrýval a vyhýbal se nástupu k výkonu trestu odnětí svobody.

„V současné době se obviněný nachází ve věznici, kde si odpykává trest za předchozí trestnou činnost. Za výše uvedené jednání mu hrozí v případě prokázání viny trest odnětí svobody od dvou do osmi let,“ uved policejní mluvčí Libor Hetman.

Doporučení pro nakupující na inzertních portálech

* Zjistěte si co nejvíce informací o prodávajícím – reference (zadejte do vyhledávače informace, které znáte – jméno, telefonní číslo, e-mail, číslo bankovního účtu a hledejte zkušenosti ostatních uživatelů)

* Neobjednávejte zboží u prodávajícího bez recenze, v případě nízkého počtu recenzí se mu raději vyhněte

* Nikdy nezasílejte peníze předem na účet prodávajícího, kterého neznáte

* Navrhněte prodejci osobní odběr a v případě jeho výmluvy (např. je v nemocnici, v zahraničí apod.) zboží nekupujte. (red)

Foto: PČR


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce