Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskPo počítačovém kurzu senioři přímo skočili. Za hodinu byl plný, na všechny se nedostalo

Po počítačovém kurzu senioři přímo skočili. Za hodinu byl plný, na všechny se nedostalo
30.09.2013 11:49

Prostějov – Jak pracovat s myší, poslat e-mail nebo zavolat vnučce po internetu? V prostějovské knihovně začala série počítačových lekcí pro dříve narozené. Zájem je obrovský, kurz, který zorganizoval Klub seniorů, byl během hodiny od vyhlášení plně obsazený.

„Jsem tady proto, abych věděl, jak ve škole prospívá moje dcera. Mají jen elektronickou třídní knihu a tak se to dozvím jen přes počítač. A taky chci dohnat svého bratra. Je o devět let starší a u počítače je jako ryba ve vodě,“ usmíval se šedesátník Radomír Hrdlica, který je prý velkým milovníkem knížek. „Internetem si ale rozšířím rozhled a dobré je i držet krok s dobou,“ říká.

S vnučkou na Skype

Někteří dnes vyrazili do knihovny proto, aby se naučili komunikovat on-line. „Mám vnučku v Americe a moc mi chybí. Vždycky, když si s ní chci popovídat, musím svou dceru poprosit, aby mě nasměrovala na Skype. Něco už přece jen umím, ale chci toho vědět víc,“ prozradil penzista Bohuslav Dušek.   

Jít s dobou

Kurzy v knihovně zařídil Klubu seniorů. „Trápí mě, že senioři zůstávají stranou a moderní život je trošičku diskriminuje. Mezi takovými sedmdesátníky nenajdete moc lidí, kteří počítač ovládají. Když jsme měli nedávno sraz se spolužáky a já zjistil, že z dvaceti mých vrstevníků s ním pracují tak dva nebo tři, trochu jsem se vyděsil,“ zmínil se člen klubu Miloslav Kolář, který dal dohromady partu zájemců a navíc se vedení lekcí sám ujal.

Obrovský zájem

Zájem o kurz byl velký. „Během jediné hodiny byl obsazený. Už teď uvažujeme o tom, že vyhlásíme další. Dotazů na toto téma je stále více a tak s tím budeme muset něco udělat,“ slíbil ředitel městské knihovny Aleš Procházka. Deset lekcí v rámci Klubu seniorů je pro penzisty zdarma. (kaa)

Pracovat s počítačem učí seniory v knihovně lektor z jejich klubu. Foto: A. Kajlíková

Po počítačovém kurzu senioři přímo skočili. Za hodinu byl plný, na všechny se nedostalo Po počítačovém kurzu senioři přímo skočili. Za hodinu byl plný, na všechny se nedostalo Po počítačovém kurzu senioři přímo skočili. Za hodinu byl plný, na všechny se nedostalo Po počítačovém kurzu senioři přímo skočili. Za hodinu byl plný, na všechny se nedostalo Po počítačovém kurzu senioři přímo skočili. Za hodinu byl plný, na všechny se nedostalo Po počítačovém kurzu senioři přímo skočili. Za hodinu byl plný, na všechny se nedostalo

Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce