Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskPo čtvrt století repríza Mrazíka

Po čtvrt století repríza Mrazíka
31.12.2011

Březsko - Vánoce bez Mrazíka? To by nebylo ono. Zatímco filmová pohádka má letošní promítání v televizi už za sebou, jedna verze byla k mání ještě dnes. Plac u autobusové čekárny v Březsku se přeměnil na přírodní divadlo. Jen místo prken, která znamenají svět, chodili herci po sněhu. Ale to přeci k Mrazíkovi patří.

„Bude to repríza přesně po pětadvaceti letech. Herecké obsazení je stejné, pouze dva herci odpadli. Jen jsme starší a o trochu tlustší," prohlásil ‚Ivánek' Vojtěch Kuba. Nutno poznamenat, že většina herců byla nositelem stejného příjmení, šlo tedy o rodinný klan vždy nakloněný recesi se smyslem pro humor.mrazik 4

Představení Mrazíka před čtvrt stoletím bylo spontánní akcí. „Dvakrát jsme o masopustu hráli nějakou pohádku. Upravil jsem ji, zrežíroval a hrál hlavní roli," poznamenal Vojtěch Kuba s tím, že cílem mělo být pobavení vlastní i ostatních. Zvláště, když je Silvestra, by se v obci něco dít mělo.

Avizovaná hodinová pohádka přilákala nejen místní. Patřičně upravený text a nasazení aktérů našlo mezi třemi stovkami diváků patřičnou odezvu. „Byli úžasní. A ty hlášky... Bylo to skvělé zpestření silvestrovského odpoledne," pochválila produkci pod širým nebem Ludmila Bílá z Konice. Náladu diváků podpořil punč Baba Jaga a úpravy textu typu: ‚za kombajnem zdatný jsem' nebo ‚kdybys nebyl hlupákem, nebyl bys teď poslancem'.

(eše)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU

Vážení čtenáři, pokud váš vzkaz obsahuje velmi ostrou kritiku
nebo dokonce obvinění z protiprávního jednání konkrétních
osob nebo organizací, je nezbytné, abyste na sebe uvedli
aspoň jeden platný kontakt (výhradně pro potřeby redakce).
Napomůžete tím zveřejnění.

Jméno:
E-mail:
Komentář:
 

kod

     
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce