Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskPlumlovský drak letos po jedenácté!

Plumlovský drak letos po jedenácté!
29.08.2019 07:12

Letošní 11. ročník Plumlovského draka, který se koná už tuto sobotu 31. srpna 2019, přinese vedle osvědčených věcí i několik novinek. Tou hlavní je souběžně se konající velký dětský den se spoustou aktivit, a to vše tradičně na pláži „U Vrbiček”.

Potvrzena je účast celkem 48 posádek. Součástí akce bude velký dětský den se spoustou aktivit jako bumper balls, malování na obličej, aquazorbing, paddleboardy, nafukovací atrakce, skákací hrady. Zdarma jsme připravili aktivity jumping sticks (skákací tyče), chůzi na chůdách nebo magický písek. A pozor! ZDARMA budou také jízdy na dračích lodích, ale pouze mezi 14. až 15. hodinou. Svezeme všechny přítomné děti a děti z dětských domovů, tak se zastavte. Celý den bude připraveno bohaté občerstvení, klidně můžete dorazit i na obědové menu. Vyhlášení výsledků a předání cen kolem 19.30 hodiny. Těšíme se na všechny. Další podrobnosti najdete na facebooku, stačí napsat Plumlovský drak 2019. (red)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce