Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskPlumLove je tady. Žralok tři dny neusne

PlumLove je tady. Žralok tři dny neusne
28.06.2013 15:52

Plumlov – Tři dny, tři scény a více než třicet kapel. V plumlovském kempu Žralok startuje šestý ročník open-air festivalu Plumlove. Jako první přivítalo publikum na pódiu skupinu The Sculptures. Mělo se tak stát dnes o půl čtvrté odpoledne. 

„Hlavním šlágrem jsou bezesporu Midi lidi a chybět nebude ani Zion Squad, jejichž vystoupení bývá vždy jedním z vrcholů festivalu,“ vzkazují pořadatelé. Na ústřední scéně se od pátku do neděle představí asi patnáct kapel, některé budou hrát málem až do kuropění. O pohodu se postará i spousta djs v Chill-out stanu, který pojede podle vlastního scénáře.

Dvě hudební a jedna divadelní scéna

„Hudební osa přehlídky se tím letos rozdělila na dvě plnohodnotné větve. Na své si tak přijdou jak milovníci akustické, tak elektronické hudby,“ slíbil za tým organizátorů Jakub Hyndrich. V areálu kempu vyrostlo několik pódií, jedno z nich speciálně pro divadlo a live performance show. Opakovaně na něm zaimprovizuje Tady a TeĎivadlo studentů Katedry alternativního a loutkového divadla DAMU a dvakrát dostane prostor i domácí Point. V jednou zátahu sehraje Velkého šéfa a úspěšný Testosteron.

Blízko do spacáků

To, že se přestěhoval z nádvoří zámku do nedalekého autokempu, má pro Festival Plumlove řadu výhod. Jeho účastníci si tak mohou užít pestřejší program, „prostorový“ komfort a navíc to mají do stanů či chatek, kde je potřeba načerpat nezbytné množství sil k pokračování ve třídenním maratonu, opravdu blízko. (das)

Plumlove se přestěhoval do kempu Žralok. Foto: archiv

Program festivalu Plumlove najdete zde


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce