Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskPlevel bude likvidován i horkou vodou

Plevel bude likvidován i horkou vodou
01.07.2019 07:45

Rada města Prostějova po vzoru jiných měst v Česku, řešila rozšíření činností při likvidaci nežádoucího plevele o likvidaci pomocí horké tlakové vody.

„Společnost FCC Prostějov, s.r.o., nám nabízí možnost provádět likvidaci plevelů na komunikacích také pomocí horké tlakové vody, což je vhodné používat například v blízkosti travnatých ploch, záhonů či dětských hřišť,“ uvedl problematiku primátor města František Jura.

Jednalo by se tak o alternativní doplnění likvidace plevelů včetně možnosti provádět čištění mobiliáře, komunikací a podobně.

„Konkrétně se jedná o parní stroj ECLIP M 1000. Roční náklady na zavedení této služby jsme vypočítali na 273 600 korun (bez DPH) a této nabídky společnosti FCC hodláme využít. Jedná se o další variantu likvidace plevele,“ doplnil první náměstek primátora Jiří Pospíšil.

Obsahem změny závazku ve smlouvě města se společností FCC Prostějov je rozšíření rozsahu údržby komunikací o položku „Likvidace plevele horkou vodou“. (red)

Ilustrační foto: komunalnitechnika.cz


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce