Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tisk„Pletená“ kniha na pultech

„Pletená“ kniha na pultech
30.06.2011

Prostějov - Pletařka Petra Kotrysová právě předala do knihkupectví svoji knihu o pletení Očko k očku. Je k dostání v internetovém a kamenném obchodě e-pleteni. Místo na knihu si už vyčlenila i Městská knihovna Prostějov. Petře Kotrysové jsme položili sedm otázek.

Na úvod se zeptám: co se ve Vaší knize dočtu?  Jak je členěna?

Kniha je rozdělena do čtyř kapitol po čtyřech různých technikách. Každá z nich je fotograficky popsaná a aplikovaná na několika modelech. Je tam asi pět ukázek modelů, aby čtenáři věděli, co se dá kterou technikou vyrobit.

Nechystáte autogramiádu?

Tady v Prostějově bohužel ne, protože mám jen pár výtisků. Je dost možné, že se pojedu podepisovat do Prahy. Každý výtisk koupený u mě v obchodě je ale podepsaný a může mít i věnování.

Jak a kdy vznikl nápad napsat knihu?

Ten nápad vznikl vloni touto dobou, díky tomu, že mě doporučila jedna pletařka - taky pletařce, která vlastní nakladatelství. Domluvily jsme se a já jsem začala na knize pracovat. Modely jsme fotografovali vloni v červenci na prostějovském náměstí Tomáše G. Masaryka. Je to prostředí prostějovským čtenářům známé.

Máte nadání na tvůrčí psaní? Přece není „jen tak" napsat knížku.

K žánru mé knihy podle mě nemusí ani být nějaký talent. Já jsem na češtinu nikdy nebyla moc dobrá. A ani si nemyslím, že bych byla slohově zdatná (smích). Kdybych psala životopis, bylo by to potřebné.

Vaše kniha byla pokřtěna v dubnu a do knihkupectví se dostala až teď. Jak je to možné?

Nastaly technické problémy v tiskárně. Myslela jsem si, že bude k prodeji už na módní přehlídce Styl Paráda, kterou jsem v dubnu pořádala, ale bohužel...Přivezli jednu - ještě „mokrou". Byla jsem ráda i za ni - měli jsme co pokřtít.

Máte nějaké plány do budoucna? Na čem momentálně pracujete?

Teď momentálně pracuji na dece...Ne, dělám si legraci. Dlouhodobě pracuji na tom, aby můj internetový i kamenný obchod vzkvétal. Plánů je hodně, ale nedají se zveřejňovat dopředu. Raději o nich nemluvím. Až se uskuteční, pochlubím se.

Hodně propagujete pletení. Nevytváříte si tak konkurent(k)y?

Já myslím, že ne. Pletení jsem nevymyslela. To, že někoho budu inspirovat a založí si svůj obchod, se klidně může stát, ale mě hřeje pocit, že jsem byla první. Máte to jako s rohlíky, jeden si otevře pekařství a peče. Druhý si otevře obchůdek vedle a je na zákazníkovi, které mu zachutnají víc. Kdybych se bála konkurence, nemohla bych podnikat. Můj internetový obchod je server obchodně poradenský, můžete nakoupit, ale i získat radu. A to je servis k nákupu zdarma.

Děkuji za rozhovor.

(jač)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce