Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskPlážové hřiště na náměstí se veřejnosti otevře už zítra

Plážové hřiště na náměstí se veřejnosti otevře už zítra
14.05.2019 08:13

Letos poprvé si příznivci míčových her budou moci v historickém centru města zasportovat. Tvořit se budou také pískové sochy. V období od 15. května do 9. června bude před muzeem nově k dispozici plážové hřiště s variabilním využitím. Zahrát si tak bude možné třeba beach volejbal, nohejbal, fotbálek nebo badminton. Město chce tímto pilotním ročníkem otestovat zájem veřejnosti o takový typ aktivity.

„Dopoledne hřiště nabídneme školám, odpoledne a o víkendech pak občanům. Počítáme také s pořádáním různých turnajů nebo exhibičních utkání třeba volejbalistek či fotbalistů. Provoz hřiště bude denně od 9 do 13 hodin – ve všední dny pro školy a následně do 20 hodin pro veřejnost,“ doplnila náměstkyně primátora Milada Sokolová.

Ve vybraných dnech si na hřišti bude moci bezplatně sportovat každý, kdo si dopředu zarezervuje čas. Rezervace se budou provádět na tel čísle: 582 345 463, 607 798 018. Kalendář s rezervacemi hřiště najdete na https://www.prostejov.eu/cs/aktuality-archiv/hriste-na-beach-volejbal.html.

Další novou atrakcí bude tvoření pískových soch a workshop.

Počítá se i s následným využitím písku. Část poslouží na dosypání v Aquaparku, část na hřiště v blízkosti Reálného gymnázia a základní školy města Prostějova, zbytek uloží Domovní správa k případnému využití v příštím roce. (ber)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU

Vážení čtenáři, pokud váš vzkaz obsahuje velmi ostrou kritiku
nebo dokonce obvinění z protiprávního jednání konkrétních
osob nebo organizací, je nezbytné, abyste na sebe uvedli
aspoň jeden platný kontakt (výhradně pro potřeby redakce).
Napomůžete tím zveřejnění.

Jméno:
E-mail:
Komentář:
 

kod

     
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce