Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskPláž i voda je čistá, vzkazuje Povodí. Rekreanti nikde

Pláž i voda je čistá, vzkazuje Povodí. Rekreanti nikde
28.06.2013 14:33

Plumlov – Sinic je Podhradském rybníku i v poloprázdné plumlovské přehradě jen poskrovnu. Kdo chce, může se koupat, vzkazuje Povodí Moravy, které tento týden vysekalo traviny na pláži U Vrbiček. Jejího provozovatele to ale k jásotu nepřivádí.

„Vzorky vody, které byly z plumlovské přehrady odebrány v červnu, prokázaly, že je voda bezproblémová. Dusičnany, amonné ionty i fosfor jsou podlimitní, stejně jako organické znečištění. Sinice jsou v přehradě i v Podhradském rybníku ve velmi malém, přirozeném množství,“ konstatovala v pátek mluvčí Povodí Moravy Gabriela Tomíčková s tím, voda byla na začátku týdne během intenzívních srážek kvůli erozi zemědělské půdy kalnější, ale rozhodně není nekvalitní a znečištěná.

Zahradníci už vysekali pláž U Vrbiček a příští týden vyplují na hladinu obojživelné stroje, aby zlikvidovaly porost na zaplaveném dně.

Otevřít, neotevřít…

Zpráva, že vysoký plevel už nebrání přístupu do vody, provozovatele pláže Radka Kocourka příliš nevzrušuje. S opravdovou rekreační sezonou letos ještě nepočítá. „Když je odpovídající počasí, mám občerstvení otevřeno. Je to ale nárazově a spíš o víkendech. Hostů moc nechodí. Jak to bude s provozní dobou o prázdninách, nevím, vždyť plumlovská přehrada bude napuštěná nejspíš až někdy na podzim,“ uvažuje Kocourek, který se za dva týdny pokusí přitáhnout návštěvníky na akci Rock Memory. Na pláži zahrají staré prostějovské kapely Keks, Quercus nebo Kontakt. (das)

Porost na pláži U Vrbiček je už podle Povodí Moravy pryč. Foto: D. Sekanina

Čtěte také:

Přehrada: kosení na plažích odsunul déšť

Hradba přepravníků čeká na „munici“ proti sinicím (foto)

Chcete vidět srážedla nad přehradou? Dnes je usadí u Kleštínku nebo pod hrází v Plumlově

Koupání povoleno. Plumlovská přehrada bude ale přes léto jen brouzdalištěm (přidána fotogalerie)

Napouštění plumlovské přehrady se blíží, Povodí uklízí dno. Seče křoví a sbírá odpadky

Voda z jarního tání v přehradě zůstane, pokud se ukáže, že nepoškodila hráz

Příroda nečeká na stavbaře a přehradu začala napouštět sama. Prohlédněte si fotografie

Bidelec se znovu bagrovat nemusí, dostane ale srážedla fosforu

Přehradu plní voda. Zatím jen z dešťů (fotogalerie)

Fotoexkurze: podívejte se zblízka, jak se opravuje hráz plumlovské přehrady

Nápisy kolem přehrady: Pozor na skládky a splašky!


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce