Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskPetici kvůli židovskému hřbitovu doporučila rada zastupitelstvu přijmout. Původně

Petici kvůli židovskému hřbitovu doporučila rada zastupitelstvu přijmout. Původně
18.01.2017 17:35

Členové petičního výboru Petice "Za zachování stávajícího stavu parku a jeho okolí před RG a ZŠ města Prostějova na ulici Studentská v plném rozsahu a beze změn" předali 5. ledna primátorce města Prostějova Aleně Raškové petiční archy s 3 126 podpisy. Petici projednala Rada města Prostějova a doporučila zastupitelstvu, aby ji přijalo. Od 16. ledna je ale všechno jinak.  

"Petici jsme převzali a doporučujeme zastupitelstvu, aby ji přijmulo. Nyní prochází jednotlivými odbory, které se k ní vyjadřují," uvedla Alena Rašková. Zároveň upozornila, že v žádném případě nejde o gesto, které by mělo vyvolat protižidovské nálady. "Petici s tolika podpisy město nikdy neobdrželo.  Podepsala ji bezmála desetina obyvatel," dodala primátorka.

"Jde o to, že město jako takové postoj nemění. Místo bylo vyhlášeno kulturní památkou, naše odvolání, jako majitele pozemku, na ministerstvu kultury neprošlo. Z toho ale vyplývá další věc, bez rozhodnutí ministerstva nelze na této ploše cokoli měnit. Vše musí proběhnout podle zákona," upřesnil radní Jaroslav Šlambor.

16. ledna vydal Magistrát nové prohlášení. "Město Prostějov obdrželo závažné informace k některým aktivitám petičního výboru petice „Za zachování stávajícího stavu parku a jeho okolí před RG a ZŠ města Prostějova na ulici Studentská v plném rozsahu a beze změn“. "Tyto nestandardní aktivity nebyly Radě města Prostějova v době projednávání petice známy. Po prověření všech okolností se Rada města Prostějova k projednání petice vrátí na svém dalším zasedání a společně se svým stanoviskem postoupí k projednání Zastupitelstvu města Prostějova," upřesnila Alena Rašková. (ber)

Foto: MMP


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce