Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskPetardy a ohňostroj nesvědčí zvířatům

Petardy a ohňostroj nesvědčí zvířatům
31.12.2012

Prostějov - Bujaré oslavy konce roku, které tradičně provází Silvestr mohou zkomplikovat život jak samotným lidem (informovali jsme) tak i jejich čtyřnohým miláčkům. Ti při petardách a hluku z ohňostrojů mohou trpět depresemi a různými zdravotními problémy.

Konec roku je tady a s tímto obdobím jsou spjaty i silvestrovské oslavy. Na Masarykově náměstí je dnes na dvacátou hodinu připraven pro veřejnost ohňostroj. V této době se město v centru zaplní lidmi různého věku od těch nejmenších dětí až po dospělé. „Je běžné, že se mezi nimi najdou i tací, kteří svým chováním ohrožují ostatní. Zapalují zábavnou pyrotechniku mezi davem lidí, což je velice nebezpečné. Bohužel mnoho dotyčných si neuvědomuje, že tímto jednáním mohou způsobit přítomným i vážné zranění," říká mluvčí strážníků Jana Adámková. Mezi nepříjemné události patří i poškození oblečení v podobě propálení od žhavých padajících úlomků. Samotné odpálení dělobuchů a jiných petard sice nezpůsobí zahoření, ale jejich hlučnost je tak obrovská, že může napáchat škody v podobě poškození sluchu.

Zvířata trpí nejvíce

Někteří majitelé psů například opomínají skutečnost, že hluk může zapříčinit u zvířete těžké zdravotní problémy například epileptické záchvaty, trauma, šok. Málokterý pes je schopen vydržet na místě po dobu ohňostroje. „Právě toto je postřeh z minulých let. Prosíme veřejnost, aby si výše zmíněná rizika vzala k srdci a i přes silvestrovskou zábavu dodržovala pravidla bezpečného chování. Žádáme občany, aby se výše zmíněného jednání vyvarovali a nebyli k ostatním lhostejní. Neberte prosím své čtyřnohé přátele na ohňostroj," apeluje mluvčí strážníků Adámková.

(red)

Ilustrační foto: archiv


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU

Vážení čtenáři, pokud váš vzkaz obsahuje velmi ostrou kritiku
nebo dokonce obvinění z protiprávního jednání konkrétních
osob nebo organizací, je nezbytné, abyste na sebe uvedli
aspoň jeden platný kontakt (výhradně pro potřeby redakce).
Napomůžete tím zveřejnění.

Jméno:
E-mail:
Komentář:
 

kod

     
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce