Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskPejskaři proti neohlášeným postřikům brojí

Pejskaři proti neohlášeným postřikům brojí
28.07.2019 07:59

Vzhledem k dotazům ze strany veřejnosti se společnost FCC zavázala veškeré travnaté plochy i plochy menší, které ošetří chemickými postřiky, označovat. Lidé se informace dozvídají od 1. července na webu města Prostějova, kde je zveřejněn s týdenním předstihem plán chemického ošetření travnatých ploch. Jenže věc má háček.

„Ve středu byl prováděn postřik chodníků v Olomoucké ulici. Dávejte pozor na své psy,“ napsal k fotografii na FB Radek S. Postřik oznámen nikde nebyl.

Jenže podle magistrátu ani oznámen být nemusel. „FCC v této chvíli likviduje plevel na chodnících, nikoli na klasických travnatých plochách, v parcích a podobně. O ošetření na travnatých plochách město, dle požadavku obyvatel, na webu informuje. Naproti tomu o postřicích na chodnících informace nemáme,“ sdělila mediální referentka Anna Kajlíková.

Problém, na který upozornili pejskaři, jejichž svěřenci se postřikem přiotrávili, tak přetrvává.

„Je úplně jedno, jestli se dělá postřik na chodníku, nebo na trávníku. Chodíme se psy i po chodnících, leccos olíznou, očichají, protože je to jejich přirozenost. Tento přístup firmy se mi vůbec nelíbí, měli bychom vědět, které lokalitě se při procházce vyhnout, nebo psu věnovat zvýšenou pozornost, “ nechala se slyšet jedna z pejskařek, která v minulých měsících řešila hned několik otrav svých psů. (ber)

Foto: FB


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce