Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskPastelkovné přijde letos město na 451 tisíc

Pastelkovné přijde letos město na 451 tisíc
31.05.2019 08:39

Od září 2017 vyplácí město Prostějov základním školám, jejichž je zřizovatelem, takzvané pastelkovné. Na každého žáka, který nastoupí do první třídy, dostane škola 1 000 korun. Stejně tomu bude i letos, kdy město školám  vyplatí 451 tisíc korun.

„Školy za to budou nakupovat hygienické potřeby, psací potřeby, věci do výtvarné výchovy a podobně. Odpadne tak starost hlavně rodičům, kteří na tom finančně nejsou nejlépe," uvedl náměstek primátora Jan Krchňavý. Jak avizoval, letos půjde z městské kasy 451 tisíc korun.

Rodiče prvňáčků tak čeká nákup nejnutnějšího, aktovek, penálů či přezůvek. „O tom, co hradí škola, budou vyrozuměni v dopise, který potvrdí přijetí dítěte do první třídy," dodal Krchňavý s tím, že informace se objeví i na webu města. (ber)

Ilustrační foto: ber


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce