Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskParkovné je možno nově platit platební kartou

Parkovné je možno nově platit platební kartou
10.08.2018 07:40

Usnadnění plateb za zaparkování je možno využít na parkovištích v ulici Školní, Křížkovského, Kostelní, Mlýnská, Plumlovská a na náměstí E. Husserla a Hlaváčkově náměstí. Podle náměstka primátorky Jiřího Pospíšila bude při platbě možné využívat karty Master Card, VISA a Maestro.

„Jedná se pouze o bezhotovostní platby prostřednictvím těchto bezkontaktních platebních karet. K dotazům, které dostáváme ohledně případného placení prostřednictvím mobilních telefonů mohu říci, že tento způsob úhrady zatím využívat nebudeme.“ Jak dále Jiří Pospíšil doplnil, parkovací automaty a pokladny mají za sebou úpravu hardwaru i softwaru a v současnosti je možné platit prostřednictvím zmíněných bezkontaktních platebních karet.

„Zhruba týden si teď ponecháme jako zkušební provoz na doladění případných detailů,“ dodal Pospíšil.

Podle jednatele firmy FCC Prostějov Bedřicha Grulicha šlo hlavně o to, dát motoristům k dispozici co nejsnadnější ovládání platebního systému.

„Motoristé se nemusí obávat žádného složitého placení. Využijí pouze dvě tlačítka automatu a přiloží kartu. Tlačítkem + a – si navolí na displeji požadovanou dobu parkování a částku za parkovné. Navolený údaj potvrdí zeleným tlačítkem – červené je pro případné zrušení zadaného úkolu. Pak už jen přiloží platební kartu k bankovnímu terminálu a vytisknou si potvrzení o platbě a parkovací lístek,“ s tím, že úprava vyšla na bezmála 300 tisíc korun.

(Zdroj MMPv)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce