Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskParkování ve Školní? Akorát pro zlost!

Parkování ve Školní? Akorát pro zlost!
31.08.2014 11:46

Míst na parkovišti ve Školní ulici v Prostějově je v současné době kvůli rekonstrukci městských hradeb méně. Situace je v této lokalitě ale špatná již delší dobu. Může se totiž stát, že zaplatíte parkovné, místo ale nenajdete. Ti, kteří situaci znají, raději nic neriskují a jdou zaplatit až poté, co se jim podaří auto zaparkovat.

"Znám to tady moc dobře, jezdím pracovně do kanceláře na náměstí T. G. Masaryka a párkrát se mi stalo, že jsem zaplatila a nenašla volné místo. Nevím, proč by automat po naplnění kapacity parkoviště nemohl hlásit, že je obsazeno," zlobila se v pátek mladá žena, která marně jezdila kolem centra a snažila se zaparkovat. Nakonec se jí to podařilo na náměstí E. Husserla.

Sami jsme si vyzkoušeli hned v pátek odpoledne, že ve Školní ulici zaparkovat nelze. Volné parkovací místio se nám nepodařilo najít ani u Národního domu, ani na Husserlově náměstí. Stejná situace byla také v sobotu dopoledne, kdy jsme se pokoušeli marně zaparkovat u i finančního úřadu. Uspěli jsme v Hradební ulici.

Nepochybně právě nedostatek parkovacích míst vedl majitele soukromého pozemku, aby si pořídil zbrusu novou budku a vedle pivnice na pozemku po zbouraných domech zřídil malé parkovišťátko. Parkovat se tu dá za desetikorunu. Jen by mě zajímalo, jestli za dva týdny o prostějovských hodech ceny nezvedne... (ok, ber)

Parkování ve Školní? Akorát pro zlost!

Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce