Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskPalírna u Zeleného stromu otevřela své dveře veřejnosti

Palírna u Zeleného stromu otevřela své dveře veřejnosti
30.08.2011

Prostějov - „Na prohlídce je zakázáno fotografování, abychom se vyhnuli nějaké špionáži výroby naší firmy. Proto také prosím o ty, kteří mají fotografickou paměť, aby při prohlídce zavřeli oči," řekla s úsměvem pracovnice prostějovské Palírny u Zeleného stromu, která na sobotu uspořádala den otevřených dveří.

Akce nazvaná „Zelený strom vypravuje" byla spojena s vystoupením herců z Prahy, Jihlavy, Mostu a Chebu. Návštěvníci se pokaždé od průvodce - herce dozvěděli informace a poté „cestovali časem" - potkávali pracovníky palírny z různých dob. Poznali současný provoz likérky nebo v období první republiky či v 17. století.

„Hrát v palírně bylo nesmírně zajímavé a okouzlující," řekl pro iProstejov.cz herec z Městského divadla v Mostě Jakub Dostál. Dobrý pocit měli i diváci. „Prohlídka se mi velice líbila, byla dobře zorganizovaná. Byl jsem zde poprvé v životě, ani jsem nevěděl, kde se v Prostějově Starorežná nachází. Ale v Prostějově jsem už byl několikrát, líbí se mi zde, oceňuji, že na náměstí je zeleň, která dělá stín - lepší než v Olomouci," nechal se slyšet cykloturista z olomouckých Holic Vladimír Zapletal.

Netradičně pojatá prohlídka firmy GRANETTE & STAROREŽNÁ Distilleries rozhodně není poslední. „Chtěli jsme se dostat do novin, aby se o nás vědělo. Lidé k nám ale mohou na prohlídky i mimo den otevřených dveří. Minimální účast je deset lidí a domluvit se musíte dva dny dopředu," upřesnila podmínky Vendula Havránková z Palírny u Zeleného stromu.

(jač)

Foto: archiv GRANETTE & STAROREŽNÁ Distilleries


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU

Vážení čtenáři, pokud váš vzkaz obsahuje velmi ostrou kritiku
nebo dokonce obvinění z protiprávního jednání konkrétních
osob nebo organizací, je nezbytné, abyste na sebe uvedli
aspoň jeden platný kontakt (výhradně pro potřeby redakce).
Napomůžete tím zveřejnění.

Jméno:
E-mail:
Komentář:
 

kod

     
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce