Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskOstrý provoz sdílení jízdních kol byl zahájen

Ostrý provoz sdílení jízdních kol byl zahájen
14.07.2019 09:41

Ve druhé polovině června 2019 byla podepsána Smlouva o provozování bikesharingu v Prostějově. Jedná se o ostrý provoz sdílení jízdních kol, který plynule navazuje na pilotní projekt spuštěný 1. 3. 2019. Společnost nextbike Czech Republic s. r. o. vyhrála výběrové řízení s cenou 6,90 Kč (bez DPH). To je cena, kterou uhradí město společnosti za každou výpůjčku kola (15 minut zdarma pro uživatele). Smlouva je uzavřena na dobu určitou, od 1. 7. 2019 – 31. 10. 2019 a od 1. 3. 2020 – 31. 10. 2020.

„Město touto cestou podporuje zdravý pohyb a čistou mobilitu v Prostějově. Zároveň chceme vyjít vstříc požadavkům občanů, které jsme během pilotního projektu zaznamenali, a rozšiřujeme pevné a virtuální stanice. Pevné stanice jsou stojany společnosti nextbike Czech Republis s.r.o., všechny ve stejném provedení jako můžete vidět například před budovou radnice na nám. T. G. Masaryka. Virtuální stanice tvoří městský mobiliář (bezpečnostní stojany), do kterých můžete kolo odložit, případně si ho vypůjčit. Společnost zajišťuje dostupnost a přesun kol na pevných stanicích, virtuální stanice tedy slouží k vrácení (odložení) kola. Samozřejmě v případě, že je ve virtuální stanici kolo spol. nextbike, můžete si ho zde vypůjčit. Nelze ale zajistit, aby ve všech virtuálních stanicích bylo kolo dostupné 24 hodin denně, jako je tomu u pevných stanic. K dispozici je celkem 100 kol,“ uvedl 1. náměstek primátora Jiří Pospíšil.

Virtuální stanice jsou označeny nálepkou společnosti nextbike a najdete je jako další stanice v aplikaci https://nextbikeczech.com/cs/prostejov/místa/.

Stávající pevné stanice spol. nextbike Czech Republic s.r.o.

1) Janáčkova (u autobusového nádraží),

2) Kojetínská (u autobusové zastávky),

3) nám. T. G. Masaryka (před domem 125/15),

4) Plumlovská (u Penny marketu),

5) Janáčkova (naproti vlakovému nádraží),

6) Melantrichova (u hlavního vchodu do základní školy),

7) E. Valenty (u hlavního vchodu do základní školy),

8) Mathonova (u autobusových zastávek nemocnice),

Nové pevné stanice spol. nextbike Czech Republic s.r.o.

9) Bulharská (u křižovatky s ulicí Na Hrázi naproti Automotoklubu),

10) Studentská ul. (u budovy Reálného gymnázia a základní školy.

Zdroj: MMPv


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce