Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskOsmnáct psů umíralo hladem. Skončili v útulku

Osmnáct psů umíralo hladem. Skončili v útulku
28.02.2019 06:31

Polomrtví a na kost vyhublí. Tak se do útulku Voříšek v Čechách pod Kosířem dostalo osmnáct kříženců plemene husky. Na základě upozornění jednoho příbuzného je majiteli z Prostějovska sebrala Krajská veterinární správa. Některá zvířata jsou v kritickém stavu.

Muž na psy upozornil Krajskou veterinární správu Olomouc. „Řekl, že situace je katastrofální, pracovníci KVS proto okamžitě zalarmovali zástupce obce a společně na místo vyrazili,“ uvedla Hana Brázdová, vedoucí Odboru ochrany zdraví a pohody zvířat z olomoucké Krajské veterinární správy. Katastrofální stav zvířat vyrazil všem dech. Obec využila institut předběžné náhradní péče, na základě kterého mohla psy okamžitě odebrat. Obratem byli převezeni do útulku Voříšek v Čechách pod Kosířem.

„Zažili jsme den plný emocí, smutku a zároveň naděje pro 15 dospělých pejsků a tři zhruba 1,5 týdenní štěňátka. Protože se o pejsky neměl kdo postarat, žili v otřesných podmínkách a jsou opravdu v zoufalém stavu. Všichni jsou ve velmi, velmi špatném psychickém stavu, všichni jsou podvyživení, někteří jsou v kritickém stavu a i pokousáni. Většinu se naštěstí podařilo odchytit bez uspání, ale tři jedinci museli být kvůli agresivitě na převoz uspáni," uvedl vedoucí útulku Leopold Dostál. Psi jsou momentálně v karanténě, která potrvá zhruba deset dní.

„Bude to dlouhá cesta, než se nám je podaří dát do dobrého zdravotního stavu a hlavně do psychické pohody. Jen jak jim to zdravotní stav a psychická kondice dovolí, budeme každému z nich hledat nový domov," dodal Dostál.

Ne pro všechny psy ale přišla záchrana včas. Na místě se totiž našly i ostatky šesti uhynulých psů. Krajská veterinární správa proto na majitele podá trestní oznámení za týrání zvířat.

Pokud chcete pejskům pomoci, můžete se stát jejích strážnými andělem a přispět na transparentní účet č. 43-7715910237/0100 I s variabilním symbolem 18. Útulek za jakoukoli pomoc předem děkuje. (ber)

Foto: Voříšek

Osmnáct psů umíralo hladem. Skončili v útulku Osmnáct psů umíralo hladem. Skončili v útulku

Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU

Vážení čtenáři, pokud váš vzkaz obsahuje velmi ostrou kritiku
nebo dokonce obvinění z protiprávního jednání konkrétních
osob nebo organizací, je nezbytné, abyste na sebe uvedli
aspoň jeden platný kontakt (výhradně pro potřeby redakce).
Napomůžete tím zveřejnění.

Jméno:
E-mail:
Komentář:
 

kod

     
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce