Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskOrganizace prázdninového provozu mateřských škol

Organizace prázdninového provozu mateřských škol
29.06.2018 07:54

Rada města Prostějova, v úloze zřizovatele mateřských škol, znovu projednala přerušení činnosti mateřských škol v měsících červenci a srpnu z důvodu zvýšeného zájmu rodičů o přijetí dětí k prázdninovému provozu v červenci.

„Rada města na tento požadavek rodičů reagovala opětovným projednáním provozu prostějovských mateřských škol. V termínu 9. 7. a 20. 7. byl počet řádně a včas podaných přihlášek vyšší než původně stanovená kapacita po prvotním projednání přerušení činnosti vybraných mateřských škol. Z tohoto důvodu byl v tomto termínu, po dohodě s ředitelkou mateřské školky Partyzánská, posílen prázdninový provoz konkrétně na pracovišti mateřinky A. Krále,“ vysvětlila náměstkyně primátorky Ivana Hemerková s tím, že další rozšíření kapacity již není možné a příjem přihlášek je již uzavřen.

Organizace prázdninového provozu mateřských škol ve městě Prostějově v období od 9. 7. do 31. 8. 2018:

2. 7. – 4. 7. 2018 provoz všech mateřských škol

9. 7. – 20. 7. 2018 pracoviště MŠ Smetanova ul. 24, MŠ Husovo nám. 94, MŠ A. Krále

23. 7. – 3. 8. 2018 pracoviště MŠ Fanderlíkova 69, MŠ Květná ulice

6. 8. – 17. 8. 2018 pracoviště MŠ Jana Železného, Sídliště svobody

20. 8. – 31. 8. 2018 pracoviště MŠ Dvořákova ul. 5, MŠ Libušinka

Během prázdninového provozu je zajištěno stravování dětí ve školních jídelnách zřizovaných statutárním městem Prostějovem.

(MMPv)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU

Vážení čtenáři, pokud váš vzkaz obsahuje velmi ostrou kritiku
nebo dokonce obvinění z protiprávního jednání konkrétních
osob nebo organizací, je nezbytné, abyste na sebe uvedli
aspoň jeden platný kontakt (výhradně pro potřeby redakce).
Napomůžete tím zveřejnění.

Jméno:
E-mail:
Komentář:
 

kod

     
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce