Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskOprava „myší díry“ se odsouvá

Oprava „myší díry“ se odsouvá
31.05.2018 07:11

Do konce května se měly rozběhnout práce na rekonstrukci takzvané „myší díry“, která spojuje Vrahovice s nákupní zónou v Konečné ulici. Jenže opět je všechno jinak. Práce začnou nejdříve o letních prázdninách.

Příprava a povolení investiční akce byly velmi časově náročné z důvodu řešení majetkoprávních vztahů se soukromými vlastníky a s obcí Držovice. K dalšímu zpoždění došlo při průběhu územního řízení, územní rozhodnutí s nabytím právní moci obdržel ORI 12. 1. 2018. Stavební povolení je již vydáno, 30. dubna bylo ukončeno výběrové řízení. „Následně bude vybrána nejvýhodnější nabídka a bude podepsána smlouva o dílo. Předpokládaný termín zahájení realizace je druhá polovina měsíce května," sdělil v dubnu PvNovinkám Petr Brückner z ORI.

Jenže datum realizace se opět posunulo, a to až na začátek letních prázdnin. „Museli jsme čekat na uplynutí lhůty pro odvolání vůči výsledku výběrového řízení. Následně se ukázalo, že stavba se prodraží z 1,4 milionu na 1,8 milionu korun, a tak Rada města Prostějova musela na svém posledním zasedání schválit rozpočtové opatření. Navýšení musí schválit Zastupitelstvo města, které se sejde 11. června. Ve chvíli, kdy budou všechny finanční převody ukončeny, začne se pracovat," vysvětlil náměstek primátorky Zdeněk Fišer.

Město v minulém roce směnilo a vykoupilo některé pozemky, nutné k rozšíření vozovky.

Komunikace, která je stále více využívána motoristy k cestám do nákupní zóny v Držovicích, je úzká a dvakrát lomená de facto v pravém úhlu. Silnice bude splňovat příslušné normy a rozšíří se na šest metrů. „Bohužel s podjezdem nic nenaděláme, jednak nám nepatří, druhak jeho přestavba není možná," dodala primátorka Alena Rašková. (ber)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce