Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskOprava hřbitova stála 1,5 milionu. Vrahovičtí jsou spokojeni

Oprava hřbitova stála 1,5 milionu. Vrahovičtí jsou spokojeni
27.11.2015 11:36

Osadní výbor Vrahovice a Čechůvky často projednával připomínky občanů k péči o místní hřbitov. Nespokojenost místních občanů magistrát vyřešil investicí v hodnotě 1,5 milionu korun.

 

„Před lety jsme iniciovali opravu vstupní brány a výstavbu kolumbária. Jeho kapacita byla brzy vyčerpána, a proto v roce 2013 navrhli členové výboru zařadit do plánu investic města Prostějova rozšíření hrobních míst i vybudování dalšího kolumbária. Využívaná plocha hřbitova se rozšířila, a proto jsme k požadavku přidali nové přístupové cesty a zpevnění povrchu těch stávajících. Práce byly dokončeny v letošním roce před svátkem zesnulých. Dnes je vše v pořádku a lidé jsou spokojeni. Jsme za to rádi a městu Prostějovu děkujeme,“ uvedla k opravám Milada Galářová, v té době činná předsedkyně osadního výboru Vrahovice a Čechůvky.


Obnova hřbitova byla rozdělena do dvou etap. Jedna část se zaměřila na kolumbárium a ta druhá na urnové hroby a cestičky. První etapa běžela v době od srpna do října 2014, ta druhá trvala také dva měsíce, jen o rok později. Na hřbitově bylo vybudováno nové kolumbárium s kapacitou 66 míst a 32 urnových hrobů, hřbitov byl doplněn o cestní síť a dále byla upravena stávající cestní síť vhodným kamenivem. (red)


Foto MMPV


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU

Vážení čtenáři, pokud váš vzkaz obsahuje velmi ostrou kritiku
nebo dokonce obvinění z protiprávního jednání konkrétních
osob nebo organizací, je nezbytné, abyste na sebe uvedli
aspoň jeden platný kontakt (výhradně pro potřeby redakce).
Napomůžete tím zveřejnění.

Jméno:
E-mail:
Komentář:
 

kod

     
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce