Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskOP: desítky žalob na bývalé vedení, akcionáře i zástupce bank

27.01.2011

Prostějov - Na hlavu řady lidí spojených s Oděvním podnikem Prostějov padají žaloby. Insolvenční správce OP Jaroslav Svoboda zažaloval hlavní akcionáře podniku, zástupce bank i bývalého generálního ředitele OP Jiřího Tuvoru.

Na brněnském krajském soudu už leží dvě desítky těchto žalob. Jedná se o údajně nevýhodné služby, prodej obleků a neoprávněné vyplácení odměn. Další žaloby prý budou následovat

Mezi jmény je i bývalý člen managementu Tuvora, obžalovaný ve vztahu k měřenkám. Figuruje zde také pražský advokát Roman Hanus, kterému údajně patří více než čtvrtinový podíl akcií OP. Odpůrčí žaloba je podána i na dřívějšího ředitele OP Františka Tuhého kvůli vyplácení velmi vysokých odměn.

Žalobám se nevyhnou ani tři členové bankovního syndikátu - České spořitelny, Raiffeisen bank a City bank, jde o úvěr 250 milionů korun.

Všechny žaloby projedná krajský soud.

(dah)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář

Další články:související kauzy |
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce