Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskOmezené parkování u nemocnice platí jen ve všední dny, vzkazuje náměstkyně Rašková

Omezené parkování u nemocnice platí jen ve všední dny, vzkazuje náměstkyně Rašková
09.10.2019 06:31

Od začátku října je část parkoviště před prostějovskou nemocnicí osazena betonovými zábranami. U vjezdu je dopravní značka Parkoviště s parkovacím kotoučem. Zároveň je na této části parkoviště omezeno parkování návštěvám nemocnice na dobu maximálně tří hodin, a to od 7 do 16 hodin.

„Uvedené omezení platí pouze ve všední dny, o víkendech neplatí," vysvětlila dnes náměstkyně primátora Prostějova Alena Rašková s tím, že dodatková tabulka s tímto upozorněním bude umístěna v nejbližší době.

V Prostějově už systém funguje ve Školní a Demelově ulici, kde je parkování povoleno jednu hodinu. „Na parkovacím kotouči (parkovacích hodinách) se vyznačí doba příjezdu. Provizorně postačí zanechat i viditelně odložený papír s ručně napsaným časem (například: „Příjezd 10:30 hod"). Kdo nerespektuje dopravní značku „Parkoviště s parkovacím kotoučem“, dopouští se přestupku," upozornil velitel prostějovských strážníků Jan Nagy.

Parkovací kotouče je možné zakoupit mimo jiné v Regionálním informačním centru Prostějov. (ber)

Foto: ber


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce