Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskOlomoučtí celníci zadrželi lysohlávky

Olomoučtí celníci zadrželi lysohlávky
03.04.2018 07:43

Téměř 300 kusů sušených drobných hub lysohlávek a několik gramů marihuany zadrželi olomoučtí celníci, když prováděli běžné kontroly v blízkosti obce Bělotín na Přerovsku.

Krátce po poledni zastavili vozidlo VW Passat Variant s českou poznávací značkou. „Čtyřiadvacetiletý řidič a dva spolujezdci ve věku 25 let tvrdili, že jedou z lyží z Jeseníků domů. Když celníci zkontrolovali vnitřní prostor vozidla, našli v osobním batohu, sportovní tašce a pod sedačkou spolujezdce různé plechové a umělohmotné dózy s víčkem. Ty obsahovaly sušené rostliny připomínající marihuanu, dále mikrováhu a drobné sušené houby. Osádka vozidla potvrdila, že se jedná o lysohlávky a marihuanu, a to pro jejich osobní potřebu. Celníci celkem zajistili 254 kusů sušených hub lysohlávek a bezmála dvacet gramů marihuany,“ uvedla mluvčí Celního úřadu pro Olomoucký kraj Marie Bortlová s tím, že mužům teď hrozí za trestný čin nedovolené výroby a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy odnětí svobody až na pět let nebo peněžitý trest.

Podle slov Marie Bortlové nejde o ojedinělý případ, kdy olomoučtí celníci zadrželi omamné psychotropní látky. V loňském roce zajistili více než 900 gramů různých omamných psychotropních látek jako je pervitin, hašiš, kokain, aj.

(Zdroj: Celní správa České republiky)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce