Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskOlomoucký kraj se připravuje na příjem žádostí o tzv. kotlíkové dotace

Olomoucký kraj se připravuje na příjem žádostí o tzv. kotlíkové dotace
16.02.2016 16:30

V pondělí 22. února 2016 přesně v osm hodin ráno začne Olomoucký kraj poprvé ve své historii přijímat žádosti o finanční podporu na výměnu starých kotlů na pevná paliva za ekologičtější topidla.

Kraj například zřídil hned tři místa pro podání žádosti. Kromě Šumperku a Jeseníku samozřejmě i v Olomouci, kde se předpokládá největší nápor žadatelů.

"Úředníci je kvůli plynulejšímu odbavení budou první den očekávat v prostorách olomouckého Regionálního centra," uvedla mluvčí kraje Kamila Navrátilová.

Žadatelům budou v pondělí 22. února 2016 v místech příjmu žádostí k dispozici zaměstnanci odboru strategického rozvoje kraje, územního plánování a stavebního řádu, kteří mají administraci tzv. kotlíkových dotací na starosti.

Každá žádost musí být podána v zalepené a řádně označené obálce dle podmínek dotačního programu. Samotná místa příjmu žádostí budou označena informacemi s veškerými instrukcemi.

Žádosti je možné poslat poštou, e-mailem se zaručeným elektronickým podpisem nebo datovou zprávou a to tak, aby byly doručeny nejdříve v první den příjmu žádostí – tedy 22. února v 8:00 hodin.

V Olomouci budou žádosti přijímány:

22. 2. 2016 od 8:00 – 12:00 hodin - v prostorách přízemí budovy RCO, Jeremenkova 40b

22. 2. 2016 od 12:00 – 17:00 hodin a v ostatních dnech tj. od 23. 2. 2016 v úředních hodinách pro veřejnost do 13. 5. 2016 do 12:00 hodin na podatelně Krajského úřadu Olomouckého kraje, Jeremenkova 40a

Veškeré informace k tzv. kotlíkovým dotacím včetně formuláře žádosti najdou zájemci na webu: www.kr-olomoucky.cz/kotlikovedotace. (red)

Ilustrační foto: kr-olomoucky.cz


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce