Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskOlomoucký kraj i letos uvolní peníze na protidrogovou prevenci

Olomoucký kraj i letos uvolní peníze na protidrogovou prevenci
27.01.2016 15:22

Cílem dotačního programu je podpora činnosti jednotlivců nebo obcí, které se zabývají službami v oblasti protidrogové prevence v Olomouckém kraji. Olomoucký kraj, stejně jako v předchozích třech letech, rozdělí mezi žadatele o dotaci 2 500 000 korun. Zájem o finanční podporu se přitom každý rok zvyšuje.

Dotační program obsahuje pět dotačních titulů:

1. Kontaktní a poradenské služby

2. Terénní programy pro problémové uživatele jiných návykových látek a osoby na nich závislé

3. Ambulantní léčba závislostí na tabákových výrobcích, alkoholu a jiných návykových látkách

4. Programy následné péče, které zajišťují poskytovatelé zdravotních služeb a jiná zařízení; obsahují soubor služeb, které následují po ukončení základní léčby a pomáhají vytvářet podmínky abstinence

5. Adiktologické služby ve výkonu trestu odnětí svobody nebo ve vazbě

Hejtmanství bude přijímat žádosti od 4. do 18. dubna. O dotacích do dvou set tisíc korun rozhodne krajská rada v polovině května. O žádostech nad dvě stě tisíc pak Zastupitelstvo Olomouckého kraje koncem června. (red)

Ilustrační foto: Krajské listy


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce