Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskOlomoucký Beerfest přivítá Buty, Ivana Mládka, Lenny, No Name, Vypsanou fiXu i Iné kafe

Olomoucký Beerfest přivítá Buty, Ivana Mládka, Lenny, No Name, Vypsanou fiXu i Iné kafe
23.03.2019 08:24

Již za dva měsíce vypukne v Olomouci tradiční svátek piva. Beerfest i letos představí několik desítek pivovarů z tuzemska i zahraničí a také pestrý hudební program, který v těchto dnech po dlouhém čekání pořadatelé odtajnili. Těšit se můžete třeba na Buty, Ivana Mládka, zpěvačky Lenny a Barboru Polákovou či festivalovou stálici, slovenské No Name. Na Korunní pevnůstce se festival odehraje od 23. do 25. května. Vstupenky jsou již v prodeji! 

Osmnáctý Beerfest odtajnil letošní program. „Jako každý rok jsme nachystali zajímavé hudební hvězdy z Česka i blízké ciziny. Snažíme se, aby byl program pestrý, a kromě kapel, které už jsme na festivalu měli, zveme i nováčky. Je ale pravdou, že hledat někoho, kdo u nás za těch osmnáct let ještě nehrál, je čím dál obtížnější," usmívá se hlavní pořadatel Pavel Spálený. Letos na Beerfestu najdete jména jako Iné kafe, Sto zvířat, Vypsaná fiXa, Prague  Conspiracy i No Name. Vůbec poprvé zahraje Ivan Mládek se svým Banjo Bandem, zpěvačky Lenny a Barbora Poláková, představí se i mladá formace Doctor Victor, kterou si vybrali pro svůj pražský koncert legendární AC/DC. Na pódiu se představí i Honza Křížek či skupina Kapitán Demo a jako třešnička na dortu Janek Ledecký.

Beerfest se pyšní i velkou nabídkou zajímavých pivovarů. Těch se letos představí na čtyři desítky. Přijedou nejen velké koncerny jako Pilsner Urquell nebo Budvar, ale také mnoho minipivovarů a restauračních pivovárků. Třeba pivovary Rampušák, Morava, Raven, Černý Orel, Kroměříž, Hasič, Nachmelená opice či slovenský pivovar Vršky. 

Vstupenky na jednotlivé dny v ceně 180 korun jsou již v předprodeji v síti GoOut. (red)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
14.04.2019 08:03

Už za měsíc vypukne v Olomouci tradiční svátek piva. Beerfest i letos představí několik desítek pivovarů z tuzemska i zahraničí a také pestrý hudební program, který v těchto dnech po dlouhém čekání pořadatelé odtajnili. Těšit se můžete třeba na Buty, Ivana Mládka, zpěvačky Lenny a Barboru Polákovou či festivalovou stálici, slovenské No Name. Na Korunní pevnůstce se festival odehraje od 23. do 25. května. Vstupenky jsou již v prodeji! 

 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce