Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskOlomoucký Beerfest nabídne pivo i kapely

Olomoucký Beerfest nabídne pivo i kapely
23.05.2018 07:28

Olomoucký pivní festival, zkráceně Beerfest, je za dveřmi. Vypukne už ve čtvrtek 24. května a nabídne nápoje z produkce 43 pivovarů. Ty slibují, že na Korunní pevnůstku přivezou nejen svůj běžný sortiment, ale často i speciály, uvařené speciálně pro tento olomoucký svátek piva. Pivní festival se letos koná po osmnácté, vznikl v roce 2001. Své brány na Korunní pevnůstce otevře ve čtvrtek 24. května. Potrvá až do soboty.

Žízeň na Beerfestu rozhodně hrozit nebude. Více než čtyři desítky pivovarů a na každém stánku několik druhů piva. Vyzkoušet všechno už zdaleka není v silách jednoho člověka. „Snažíme se vždy na festival přivézt zajímavé pivovary. Nabídka těch malých je už skutečně obrovská, v dnešní době mají na festivalu, alespoň co se týče počtu stánků, už mají minipivovary převahu,” říká hlavní pořadatel Pavel Spálený.

Beerfest s číslovkou 17 nabídne bohatý doprovodný hudební program napříč žánry. Hlavní hvězdou, která vystoupí v sobotu, bude snad nejlegendárnější česká kapela, letos šestapadesátiletý Olympic. „Na festivalu jsme je za těch sedmnáct let ještě nikdy neměli, na tuhle premiéru se opravdu hodně těšíme," raduje se Spálený. „Mám obrovskou radost, že se podařilo domluvit kapelu Gaia Mesiah. Částečně dívčí kapela v čele s charismatickou zpěvačkou Markou Rybin ukončila činnost v roce 2011, před dvěma lety se ale dala znovu dohromady a od té doby příležitostně znovu vystupuje. Marka Rybin ale Beerfest zná velice dobře, vystoupila tu několikrát po sobě s kapelou Skyline a pokaždé sklidila mohutné ovace,“ dodává Spálený.

Na Beerfest se vrátí i skupina Mandrage, která vystoupí v pátek. Chybět nebudou ani kapely, které by se už daly označit za festivalové stálice: Horkýže slíže či Mig 21. V programu se objeví i Walda Gang a Žlutý pes a Desmond.

Clý program najdete na http://www.pivnifestival.cz/pages/program.php.

(red)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce