Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskOlomouc zve na Lokální Oktobeer Fest

Olomouc zve na Lokální Oktobeer Fest
10.10.2019 07:56

Už 11. a 12. října se v areálu Letního kina Olomouc uskuteční Lokální Oktobeer Fest. Nejen že si budete moci vychutnat piva z místních minipivovarů, ale také vám k tomu zahrají lokální kapely.

Areál Letního kina Olomouc hostí další ročník Lokál Oktobeer Festu. Ten se v Pekární ulici koná v pátek 11. a v sobotu 12. října. Podzimní slavnosti lokálních pivovarů nabídnou pivo z blízkých minipivovarů. Na čepu bude Chomout, Melichárek, Moritz a Kosíř. Ale návštěvníci se mohou těšit také na skvělé preclíky, klobásky a další dobroty z grilu, a chybět nebude ani lokální muzika.

„Po oba dva dny začne hrát první kapela v 17:30. Všichni, kteří k nám dorazí, se mohou těšit na dobré pivo, možná nebudou chybět ani nějaké speciály. A na programu budou také různé soutěže, například pití piva z tupláku na čas nebo pojídání preclíků. Pro děti je k dispozici hřiště. Akce se koná za každého počasí. Budeme mít připraveny nejen deky, ale také vyhřívaný stan, takže nás případná nepřízeň počasí nemůže zaskočit," říká Kateřina Kohoutová z Letního kina Olomouc.

Areál bude otevřen v pátek od 17:00, v sobotu pak od 14:00. Vstupné kapelám do klobouku. (red)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce