Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskOkres Prostějov vykazuje nejmenší podíl nezaměstnanosti v kraji

Okres Prostějov vykazuje nejmenší podíl nezaměstnanosti v kraji
12.01.2019 08:04

Okres Prostějov tradičně vykazuje nejmenší podíl nezaměstnanosti v Olomouckém kraji. Vývoj nezaměstnanosti v jednotlivých okresech kraje (k 31. 12. 2019) byl podobný – došlo k nárůstu nezaměstnanosti. K největšímu absolutnímu navýšení došlo v okrese Šumperk (+ 404 osob), kde (společně s Jesenickem) došlo i k největšímu procentuálnímu nárůstu nezaměstnanosti (a to o 14,5 %).

„Podíl nezaměstnaných osob vyšší než republikový průměr vykázaly tři okresy, nejvyšší byl v okrese Jeseník (5,6 %), naopak nejnižší podíl nezaměstnaných byl zaznamenán v okrese Prostějov (2,4 %). Kromě Prostějovska vykazuje i okres Olomouc hodnotu PNO (podíl nezaměstnaných osob) nižší než je v ČR,“ uvedl Jaroslav Mikšaník, analytik trhu práce Úřadu práce ČR – Krajské pobočky v Olomouci. Dle jeho vyjádření, v jednotlivých okresech nejvyšší počet uchazečů o zaměstnání na 1 VM (volné místo) připadal v okrese Jeseník (4,2), nejméně naopak v okrese Prostějov (pouze 0,8 osoby na 1 VM). Okresy Prostějov a Olomouc jsou jediné okresy v Olomouckém kraji, ve kterých počet volných míst převýšil počet nezaměstnaných.
Za poslední čtvrtletí roku 2018 rok byly v našem regionu, dle nabídky a poptávky na trhu práce, žádány nejčastěji profese jako například obsluha strojů a zařízení, montéři, kovodělníci, strojírenští dělníci a pracovníci, řemeslníci a opraváři.

Informace o vývoji nezaměstnanosti v ČR v elektronické formě jsou zveřejněny na internetové adrese http://portal.mpsv.cz/sz/stat.

(Zdroj ÚP)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce