Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskOhňostroj v Prostějově začíná v osm večer

Ohňostroj v Prostějově začíná v osm večer
31.12.2013 06:00

Prostějov - Oslavy přelomu roku doprovázené ohňostrojem jsou už tradicí a také letos se bez něj neobejdou. Profesionální ohňovou šou si budou moci lidé vychutnat dnes na náměstí T. G. Masaryka už od osmé hodiny večerní. Nebudou chybět světelné efekty a hudba.

Také letos se Prostějované dočkají slavnostního ohňostroje, který stejně jako loni začne na náměstí T. G. Masaryka úderem osmé večerní. Proč tak brzy?

„Je to zejména kvůli dětem. Žádali nás o to rodiče, kteří argumentovali tím, že v půlnočním čase si značná část lidí organizuje své vlastní ohňostroje, takže v centru by tato akce mohla proběhnout už v časnějších hodinách. Zkusili jsme to a osvědčilo se," tvrdí mluvčí radnice Jana Gáborová.

O letošní silvestrovský ohňostroj se postará firma Pyro Art z Olomouce, večerní oblohu bude osvětlovat patnáct minut. Městsou kasu budou světelné efekty doprovázené stylovou hudbou stát 150 tisíc korun.

(kaa)

Ilustrační foto: archiv

Diskuze

Burda 29.12.2013 07:35
A kdo se nebude moct dočkát, tak může dojet již na 17 hod. do Víceměřic, kde před Zámkem také bude probíhat už 10. ročník světelné show v hodinovém programu. Nejdříve bude asi sedmiminutový dětský ohňostroj, poté překvapení a pak bude následovat asi dvanáctiminutový velký ohňostroj. Po celou dobu bude možnost teplého občerstvení - čaj, grog, svařák, a na chuť budou speciality z udírny... Srdečně zvou pořádající Hasiči a OÚ.

Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU

Vážení čtenáři, pokud váš vzkaz obsahuje velmi ostrou kritiku
nebo dokonce obvinění z protiprávního jednání konkrétních
osob nebo organizací, je nezbytné, abyste na sebe uvedli
aspoň jeden platný kontakt (výhradně pro potřeby redakce).
Napomůžete tím zveřejnění.

Jméno:
E-mail:
Komentář:
 

kod

     
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce