Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskOdsouzená Anna Lakatošová: Justiční křivda?

Odsouzená Anna Lakatošová: Justiční křivda?
30.01.2013

Prostějov - Případ Anny Lakatošové, která sedí ve vězení za zneužívání sociálních dávek, nekončí. Prostějovský jednatel Občanského sdružení Olašských Romů Dunera Ladislav Lakatoš podal ke Krajskému soudu v Brně správní žalobu. Žaluje nejen ministra spravedlnosti a nejvyššího státního zástupce, ale také vedlejší účastníky - Ústavní soud a poslaneckou sněmovnu.

Principiálně je podle něj nepřijatelné a nemá to v české justici obdobu, aby Ústavní soud změnil rozhodnutí Nejvyššího soudu, který zkonstatoval, že nešlo o trestný čin, za který byla Anna Lakatošová spolu se svými dětmi Gretou a Radkem odsouzena.

laka„Podstatné je, že Nejvyšší soud odmítl, že by šlo o trestný čin. Prostějovští advokáti jenom špatně sepsali dovolání. Ani Ústavní soud vinu nepotvrdil, protože nešlo o porušení jejich práv. Jen je jejich advokáti nedostatečně hájili," říká Ladislav Lakatoš (na snímku). Jak už jsme dříve informovali, v odůvodnění Nejvyššího soudu lze skutečně najít tyto věty: „Skutek, jak byl soudem zjištěn, byl nesprávně právně kvalifikován jako trestný čin, ačkoliv o trestný čin nejde nebo jde o jiný trestný čin, než kterým byli obvinění uznáni vinnými. Na podkladě tohoto dovolacího důvodu proto nelze přezkoumávat."
Ladislav Lakatoš žene k odpovědnosti všechny, kteří na daném sledu událostí měli svůj podíl. Ať už to jsou znalci, kteří svými posudky přiznali této rodině invalidní důchody, nebo jde o soudce, kteří rozhodovali u okresního a krajského soudu, Ústavního soudu, až po ministra, parlament a nejvyššího státního zástupce. Ti všichni se podle jeho slov podíleli na justiční křivdě, která má podle jeho slov rasistický podtext. Říká doslova: „Soudci třetího a čtvrtého senátu ústavního soudu jsou extrémní rasisti, kteří kvůli hluboké nenávisti odpírají práva romské menšině."

(dah)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU

Vážení čtenáři, pokud váš vzkaz obsahuje velmi ostrou kritiku
nebo dokonce obvinění z protiprávního jednání konkrétních
osob nebo organizací, je nezbytné, abyste na sebe uvedli
aspoň jeden platný kontakt (výhradně pro potřeby redakce).
Napomůžete tím zveřejnění.

Jméno:
E-mail:
Komentář:
 

kod

     
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce