Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskObyvatele Trávnické ulice čekají změny

Obyvatele Trávnické ulice čekají změny
12.02.2018 07:15

Rekonstrukci ulic Trávnická a Sokolská v Prostějově plánuje magistrát už několik let. Uskutečnit by se měla v letošním roce a přinese s sebou řadu změn. Mimo jiné zde přibudou čtyři podzemní kontejnery na tříděný odpad a miniokružní křižovatka. Ulice čeká i kácení a následná výsadba stromů.

V rámci akce požádalo město Prostějov o pokácení 44 stromů. Odbor životního prostředí vydal dne 18. října 2017 rozhodnutí o povolení kácení. „Vlastník udělil dne 1. 11. 2017 souhlas s pokácením deseti stromů s obvody kmenů do 80 cm v rámci této akce," uvádí odbor správy a údržby majetku města. Stromy budou nahrazeny novou výsadbou.

Projekt rekonstrukce obou ulic obsahuje stavební úpravu vozovek, chodníků, vjezdů a dalších zpevněných ploch. Výsledné řešení zahrnuje vozovky, parkovací pásy a pruhy, vjezdy, chodníky a středový ostrov miniokružní křižovatky. Ta je navržena ve styku pěti větví místních komunikací - Trávnická, Karlov, Hvězda, Sokolská a Winklerova. (ber)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce