Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskObrazy malířky Romany Štryncl jsou k vidění v zámecké galerii

Obrazy malířky Romany Štryncl jsou k vidění v zámecké galerii
07.02.2020 07:43

Na zahájení výstavy se minulý týden sešli milovníci umění, seriálu Ulice a hlavně příznivci spolku Mourek.

Ti první měli možnost podívat se na díla brněnské malířky Romany Štryncl. Celou galerii zaplnily obrazy koček ve všech možných podobách.

Ti druzí měli možnost se sejít s herečkou Naďou Chrobokovou, která v seriálu Ulice hraje Květu Vavruškovou. Ta prozradila, jaký má vztah ke kočičkám a ochotně si se všemi fanoušky ráda popovídala.

Vesměs všichni se ale sešli, aby podpořili spolek Mourek Prostějov, jemuž je výstava věnována. Romana Štryncl namalovala jeden obraz právě pro něj a celá vybraná částka pak poputuje do Mourku. Jeho počáteční cena byla 1 koruna, dnes už zájemkyně nabídla 2 500 korun. „Pokud chcete být majitelem obrazu a zároveň podpořit nemocné kočičky žijící na ulici, můžete si obraz vydražit zde: https://www.facebook.com/MourekPV/posts/784301788748357,“ vzkazuje Mourek. Aukce trvá do 27. února 2020. (ber)

Foto: Mourek Pv

Obrazy malířky Romany Štryncl jsou k vidění v zámecké galerii Obrazy malířky Romany Štryncl jsou k vidění v zámecké galerii

Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU

Vážení čtenáři, pokud váš vzkaz obsahuje velmi ostrou kritiku
nebo dokonce obvinění z protiprávního jednání konkrétních
osob nebo organizací, je nezbytné, abyste na sebe uvedli
aspoň jeden platný kontakt (výhradně pro potřeby redakce).
Napomůžete tím zveřejnění.

Jméno:
E-mail:
Komentář:
 

kod

     
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce