Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskObrazem: Nedělní Restaurant Day potěšil i milovníky červů a sarančat

Obrazem: Nedělní Restaurant Day potěšil i milovníky červů a sarančat
09.09.2019 08:16

Nedělní dopoledne patřilo v Národním domě opět milovníkům dobrého jídla a pití. Restaurant Day nabídl klasiku, ale i rarity, třeba v podobě rozmanitě upravených červů a sarančat.

„Chutná to mnohem lépe, než to vypadá," svěřil se PvNovinkám jeden z návštěvníků, který si pochutnával na smažených červech. Fronty byly na domácí buchty, raw zákusky, grilované chobotnice a další speciality, kterými se pochlubila zhruba dvacítka kuchařů a pekařů.

Předsedkyně Okrašlovacího spolku Prostějov Milada Sokolová, která s majitelkou Marky obchůdku Markétou Valentovou akci pořádá, se ale netajila zklamáním. „Dnes ráno jsme se dozvěděly, že nedorazí hned čtyři přihlášení. Moc mě to mrzí, kdyby nám svou absenci oznámili alespoň týden před akcí, mohl dostat šanci další z přihlášených. Národní dům má určitou kapacitu, počet míst je omezen, a to nás limituje při výběru. Jenže nikdo nedokáže reagovat na počkání," posteskla si.

Ovšem kdo přišel, zcela jistě nelitoval. Festival chutí se opět vyvedl. Tak zas příště, labužníci. (ber)

Foto: ber

Obrazem: Nedělní Restaurant Day potěšil i milovníky červů a sarančat Obrazem: Nedělní Restaurant Day potěšil i milovníky červů a sarančat Obrazem: Nedělní Restaurant Day potěšil i milovníky červů a sarančat Obrazem: Nedělní Restaurant Day potěšil i milovníky červů a sarančat

Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU

Vážení čtenáři, pokud váš vzkaz obsahuje velmi ostrou kritiku
nebo dokonce obvinění z protiprávního jednání konkrétních
osob nebo organizací, je nezbytné, abyste na sebe uvedli
aspoň jeden platný kontakt (výhradně pro potřeby redakce).
Napomůžete tím zveřejnění.

Jméno:
E-mail:
Komentář:
 

kod

     
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce