Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskObjevená lidská lebka není archeologickým nálezem

Objevená lidská lebka není archeologickým nálezem
30.04.2012

Ondratice - Lidskou lebku objevil ve čtvrtek dopoledne 23letý muž v Ondrácké zmole. Archeolog vyloučil, že by šlo o archeologický nález, proto byl povolán soudní znalec.

Ve čtvrtek dopoledne oznámil na policii mladý muž, že v katastru obce Ondratice, v místě zvaném Ondrácká zmola, nalezl lidskou lebku. „Policisté na místo přivolali odborníka z oboru archeologie, který po zevrubném prozkoumání potvrdil, že se nejedná o archeologický nález. Proto byl na místo přivolán soudní znalec z oboru zdravotnictví, který uvedl, že se jedná o lebku staršího člověka, kdy neshledal žádné zjevné stopy po násilí či působení jiného předmětu. Dále uvedl, že lebka nepochází z místa nálezu a odhadl stáří mezi 50 až 150 lety. Policisté lidské pozůstatky zajistili k dalšímu zkoumání," uvedl mluvčí policie Josef Bednařík.

(red)

Ilustrační foto: www.uapp.cz


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce