Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskObjednávkový a vyvolávací systém Magistrátu města Prostějova rozšiřuje své služby

Objednávkový a vyvolávací systém Magistrátu města Prostějova rozšiřuje své služby
07.01.2020 09:17

Systém již získal, ze strany občanů, pozitivní ohlasy na odboru dopravy a odboru občanských záležitostí. Od ledna 2020 jej mohou lidé využívat také na odboru finančním.

„Smyslem rozšíření této služby je nabídka většího komfortu při vyřizování záležitostí občanů na magistrátu. Za hlavní výhodu považujeme, že se zájemci mohou objednávat přes internet z pohodlí svého domova. Věříme, že rozšíření zmíněné nabídky bude pro občany kladně hodnoceným přínosem,“ uvedl primátor města František Jura.

Občan se ve sjednaný čas dostaví na finanční odbor, zadá svůj vygenerovaný čtyřmístný číselný PIN kód na dotykové obrazovce terminálu, vytiskne si lístek s pořadovým číslem a bude přednostně zařazen do fronty. Platnost PIN kódu je -5 min +5 min od sjednaného času rezervace. Pokud se občan opozdí o více než 5 minut, objednávkový systém ho vyřadí.

Občané, kteří přijdou na finanční odbor přímo bez předchozího objednání, také použijí vyvolávací systém. Tiskárny s dotykovou obrazovkou pro výdej pořadových lístků jsou umístěny po obou stranách u vchodu na přepážkovém pracovišti finančního odboru. Tiskárny jsou nastaveny tak, aby obsluhovaly klienty přes internet a současně řadily nově příchozí klienty k přepážkám dle aktuálních potřeb. Adresa, kde je možno využívat objednávkový a vyvolávací systém:

https://www.prostejov.eu/cs/obcan/objednavani-na-urad/objednani-k-obslouzeni.html. (red)

Foto: MMPv


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce