Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskO podobě nového parku v Okružní je už jasno

O podobě nového parku v Okružní je už jasno
04.05.2019 06:30

Návrh nového parku v Okružní ulici v Prostějově je hotov od konce roku 2016. Realizovat se dle radnice měl v roce 2018, kvůli výkupu pozemků se akce posunula na letošní rok. Nový „Jižní park“ vyjde na 17,5 milionu bez DPH.

Samotný park bude mít rozlohu zhruba 1,4 hektaru. Spolu s ním však bude založena i navazující část tzv. Jižního parku, který by v budoucnu měl tvořit zelený prstenec podél jižní hranice města. Aleje stromů a louka budou založeny i v části podél ulice Okružní, kde bude postupně vznikat bytová zástavba. Celkově tak půjde o plochu asi 2,8 ha. Vysazeno zde bude 152 stromů a součástí parku bude i vodní plocha.

„Projektová dokumentace, kterou zpracovala Zahrada Olomouc s.r.o. byla dokončena, stavba je povolena a připravena k realizaci," sdělil PvNovinkám náměstek primátora Jiří Rozehnal s tím, že se připravuje výběrové řízení na zhotovitele. „Předpokládaná cena stavby podle projektové dokumentace je 17,5 mil bez DPH, část nákladů by mohla uhradit dotace, o kterou jsme požádali," dodal Rozehnal. Předpokládaný začátek realizace je v tomto roce. (ber)

O podobě nového parku v Okružní je už jasno

Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce