Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskNovým šéfem prostějovské policie je Tomáš Adam

Novým šéfem prostějovské policie je Tomáš Adam
30.03.2019 07:45

K 1. dubnu 2019 dochází k personální změně ve vedení ÚO Prostějov. Dosavadní vedoucí plk. Mgr. Miroslav Spurný odchází na vlastní žádost po 37 letech služby ze služebního poměru. Na jeho místo je od 1. 4. ustanoven plk. Mgr. Tomáš Adam, dosavadní zástupce vedoucího územního odboru.

Miroslav Spurný se narodil v roce 1961 v Olomouci. V policejních složkách působí od roku 1982, prošel všemi základními i velitelskými funkcemi. Do první velitelské funkce byl ustanoven v roce 1990. Od roku 1989 se ve svém volném čase zabývá historií bezpečnostních sborů působících na našem území. Je aktivním účastníkem konferencí policejních historiků, které jsou každoročně pořádány v Muzeu Policie České republiky. Před dvěma lety mu vyšla kniha „Ve dne v noci podle zákoníku aneb policisté a četníci v českých zemích do roku 1945“. Stál také za přípravou letošní výstavy v prostějovském muzeu nazvané „Od četnictva k Policii České republiky“.

„Služební místo zástupce vedoucího územního oboru prozatím zůstává neobsazeno," informovala Jitka Dolejšová, vedoucí tiskového oddělení KŘP Olk. (ber)

Foto: ber


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce