Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskNový sníh: cesta z Drahan do Nivy je zavřená (aktualizováno)

Nový sníh: cesta z Drahan do Nivy je zavřená (aktualizováno)
31.03.2013 15:13

Prostějov – Na Boží hod velikonoční zasypal Prostějovsko těžký, mokrý sníh. Cestáři už museli zavřít silnici z Drahan do Nivy. 

„Situace je o dost horší než ráno. Sněhu je opravdu hodně a na Protivanovsku je to tak zasypané, že jsme museli uzavřít úsek z Drahan do Nivy,“ informoval v neděli hodinu před polednem dispečer z konického cestmistrovství Boris Veselý. Řidiče varuje, aby bez zimní výbavy na Drahanskou vrchovinu vůbec nejezdili. „Pokud nutně nepotřebují, tak ať nevyráží vůbec. Silnice jsou i po odplužení špatně sjízdné a navíc se kvůli větru dělají sněhové jazyky,“ upozornil dispečer. Řidiči sypačů a strojů s radlicemi mají co dělat, aby vozovky udrželi v průjezdném stavu. „V terénu jsou všechny vozy. Sypeme ale minimálně, protože je to za stávající situace většinou zbytečné,“ doplnil Veselý, který si netroufá odhadnout, kdy se jarní bílý příval zastaví.

Zase bouračky a spadlé stromy

„Profesionální i dobrovolní hasiči z Olomouckého vyjeli během neděle už k osmi dopravním nehodám a třem spadlým stromům, mimo jiné v Němčicích. Ve většině případů se jednalo o drobnější události, dvakrát však musely být kvůli nehodám uzavřeny hlavní silnice v kraji,“ informovala mluvčí krajských hasičů Vladimíra Hacsiková.

„Většinou řidiči nepřizpůsobili svou jízdu stavu a povaze vozovky a svým schopnostem. Nejvíce nehod bylo na silnici R 35. První se stala kolem deváté hodiny ráno. Na 289 kilometru se převrátila cisterna, která byla naštěstí prázdná. Policisté museli uzavřít asi na hodinu celý směr z Olomouce na Ostravu. Při nehodě utrpěl řidič lehčí zranění, které si vyžádalo ošetření,“ upřesnila policejní mluvčí Marta Vlachová s tím, že další havárie se stala kolem dvanácté hodiny.

„Ve směru na Ostravu se srazilo osobní auto a dodávkou a o několik kilometrů dále ve stejném směru se střetlo celkem šest aut. Byla mezi nimi osobní, nákladní i vozidlo hasičů. Při nehodě bylo několik osob převezeno se zraněním do nemocnice. Silnice se do dvou hodin odpoledne zavřela,“ doplnila Vlachová. 

Plyšáci pro děti

„Dvěma dětem u této dopravní nehody věnovali profesionální hasiči plyšového medvídka, které vozí ve všech výjezdových vozidlech. Hračky mají připravené pro případy, kdy jsou účastníky mimořádné situace právě děti. Plyšáci pak fungují jako účinná pomoc pro zvládnutí nepříjemné situace, děti se snáze uklidní a rychleji zapomenou na nepříjemný zážitek,“ prozradila mluvčí Hacsiková.

Po páté odpoledne havarovalo osobní auto na dálničním sjezdu u Olšan u Prostějova. Nehoda měla za následek zranění. 

Meteorologové vydali výstrahu pro několik krajů včetně Olomouckého. Před novým sněhem a sněhovými jazyky varují až do Velikonočního pondělí. (das)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce