Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskNově se plastové vršky sbírají i v Hrušce

Nově se plastové vršky sbírají i v Hrušce
31.03.2018 07:30

Sbírka vršků od PET lahví stále pokračuje. Od září 2013 dali sběrači do kontejnerů umístěných v pěti prostějovských provozovnách tisíce víček. Sbírají se i v mateřské škole v ulici A. Krále.

Kontejnery na vršky jsou umístěny v potravinách v Hané, v Moravě, U Machalů v Kostelecké ulici a v mateřské školce. Vršky během let putovaly do prostějovské Charity, ale také i na konto Davídka Vítka ze Ptení či psího útulku. „Za ty roky jsem odvezla mnoho kilogramů vršků nejen z kontejnerů, ale i z některých prostějovských základních škol, které se do sbírání zapojily," konstatovala Milada Sokolová, předsedkyně Okrašlovacího spolku města Prostějova, který kontejnerky na plastová víčka před lety zakoupil. “Nově jsme nádobu umístili do potravin Hruška v ulici Dr. Horáka. V současnosti sbíráme vršky pro Patričku, postiženou holčičku", dodala Sokolová. Jak se nechala slyšet maminka Patričky, díky víčkům, která se sbírají, mohla rodina Patričce zakoupit speciální polohovací židličku do školy.

Takže sbírejte a házejte. Potřebných, kterým barevné plastové vršky pomohou zlepšit žití, je stále víc.

A chcete-li pomoci Patričce finančně, můžete přispět na tento transparentní účet 2800501654/2010. „Patrička má vedený účet u Asociace rodičů děti s DMO a jinými přidruženými neurologickými onemocněními ČR", sdělila Patriččina maminka. (red)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce