Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskNové info panely pomohou s orientací v budovách magistrátu

Nové info panely pomohou s orientací v budovách magistrátu
09.01.2018 07:27

Lidé, kteří přišli do budovy magistrátu na náměstí T.G. Masaryka nebo Školní ulici si jistě již všimli novinky, která má pomoci s orientací v budovách. U vchodu jsou instalovány nové info panely s odkazem na úřední desku, životní situace a kontakty. Nyní mají testovací provoz, ostrý pak od konce ledna.

„Dotykový panel informace přebírá z webových stránek města. Lidé zde – v ostrém provozu - najdou navigaci po všech budovách magistrátu v návaznosti na zaměstnance, kterého hledají a to buď dle jména, nebo životní situace,“ vysvětlil Richard Sedlák z Odboru informačních technologií Magistrátu města Prostějova.

V současnosti běží testovací provoz a probíhají dokončovací práce. Zmíněný ostrý provoz je plánován od konce ledna tohoto roku. Nové info panely tak doplní stávající venkovní kiosek, který lidé již znají a využívají vedle Informační služby města Prostějova.

Další umístění panelů se v současné době neplánuje. Pokud ovšem bude kladný ohlas občanů, doplnění info desek není vyloučeno.

Pořízení dvou kusů kiosků včetně SW a navigace přišlo městskou kasu na 284 708 Kč včetně DPH. (Zdroj MMPv)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce