Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskNové CD Klasu, to je klasa

Nové CD Klasu, to je klasa
29.09.2012

Prostějov - Hanácké oslavy a mnoho jiných událostí, kde se zpívá a tančí v rytmu lidové muziky - všude tam vystupuje hanácký soubor Klas z Kralic na Hané. Právě tato skupinka šikovných lidí vydala další CD. K mání je v Kavárně ve Špalíčku.

Na Hanáckých slavnostech vystoupili asi šestkrát, což dokazuje jejich oblíbenost. Včera pokřtili své nové hudební dílko, které je už k dispozici veřejnosti. „Celé CD je vlastně o jaru na Hané, o jarních zvycích. Je hodně o dětech, které v něm ve větší míře účinkují," vysvětlila Jitka Vránová, která je v souboru primáškou (pozn. red.: první houslistkou). Dodala, že rodiči tohoto CD jsou Bohumil Stoklasa, který je uměleckým vedoucím a Jana Dosedělová.

Křest CD se uskutečnil včera 28. září v přednáškovém sále Národního domu. Koupit si ho lidé mohou v prostějovské Kavárně ve Špalíčku.

Co Klas plánuje do budoucna?

„Letos nás čeká ještě 10. listopadu velký koncert v Praze. Zde účinkují nejlepší folklórní muziky z celé republiky. Je to pro nás velká čest, že jsme na něj byli pozváni. Poté snad už jen každoroční adventní vystoupení v Kralicích s celým souborem. No a doufám, že také troška odpočinku," uzavřela Jitka Vránová.

(jač)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce