Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskNezapomeňte na benefiční koncert kapel GOTTFRIED a BEZSOUCITU

Nezapomeňte na benefiční koncert kapel GOTTFRIED a BEZSOUCITU
11.06.2019 06:02

Jak jsme už informovali, v pátek 14. června 2019 ve 20 hodin se v Parku Určice uskuteční již druhý Benefiční koncert německé kapely GOTTFRIED. Tentokrát si spolu s ní zahraje prostějovská kapela BEZSOUCITU. Výtěžek ze vstupného je opět určen pro dětské popáleninové centrum v Brně.

Německá kapela GOTTFRIED se dlouhá léta angažuje pro sociální projekty a organizuje každý rok v Německu s mnoha pomocníky velký Festival ve prospěch znevýhodněných dětí. Za dobu své existence už pro děti vybrala vice jak 100 000 eur. Poslední vybraná částka v letošním roce dosáhla výše 19 000 eur a byla věnována pro Kinderschutzbund Leverkusen (Agentura na ochranu dětí). Do Parku Určice přijela kapela už loni a tehdy se podařilo na koncertu vybrat téměř 32 tisíc korun.

V těchto dnech všichni usilovně pracují na tom, aby se úspěch letošního benefičního koncertu přinejmenším vyrovnal tomu loňskému. Na pokladně při vstupu do Parku Určice bude zapečetěná kasa, kam se budou vhazovat penize za vstupné a kam každý může přispět libovolnou částkou. Během koncertu bude pod dohledem pověřených osob pokladna otevřena a jestě ten večer bude výše vybrané částky vyhlášena.

A protože se jedná o rockový večer a na takovém koncertě nemohou chybět milovníci silných strojů, (a to jsou lidé drsní vzhledem, ale se srdcem na pravém místě) bude v areálu motocykl (abnormálních rozměrů) značky Boss Hoss Cycles. Je to americký výrobce motocyklů, který byl založený v roce 1990 a sídlí v Dyersburgu v Tennessee. Společnost vyrábí speciální vysoce výkonné motocykly a trojkolky vybavené motory V8, vyráběné firmou Chevrolet corvette v rozsahu od 5,7 litrů do 8,2 litrů, výkonem od 360 koňských sil, vybavených poloautomatickými převodovkami, které je tak zdaleka činí nejsilnější motocykly na světě. V polovině devadesátých let Boss Hoss prodával 300 strojů za rok, v roce 2006 už přes 4000.

(ok, LT)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce